Råsterk seier til Torbjørn Hejman

Hero-gutten imponerte stort under Subida a Gorla i Baskerland

Tok sjansen

Torbjørn Hejman har til tross for sin unge alder mange år bak seg i klubben vår. For å forberede seg best mulig til årets sesong dro han ned på egen regning til Baskerland i Nord-Spania for å prøve seg i det spanske laget Hostal Latorre Ederlan. Forrige helg imponerte han alle med å vinne det prestisjetunge klatrerittet Subida a Gorla, et ritt som har tidligere vinnere som Mikel Landa, Omar Fraile, Carlos Sastre, Joaquim Rodríguez, Juanma Garate, Beñat Intxausti, Alberto Contador, Andrey Amador, Peio Cabestany og Julián Gorospe. 

Dårlig vær

Rittet startet i Bergara og bød på 140 regntung kilometer med flere tøffe bakker mot slutten. Et tidlig brudd på 19 personer ble etablert og feltet jobbet hardt for å hente dem. Den høye farten gjorde at mange ryttere måtte takk for seg og feltet ble stadig færre. Inn i siste stigning opp til Gorla var det kun 30 ryttere igjen og Torbjørn viste seg som den sterkeste og avgjorde rittet ved å stikke fra siste spanjol kun 300 meter før mål. Meget imponerende!

– Den sterkeste vant

Den spanske sykkelsiden EsCiclismo.com mente at under tøffe forhold og i den kuperte løypen var det virkelig den sterkeste som vant. 

Etter å kunne strekke armene i været og være den første til å få på seg tørre klær var naturligvis Torbjørn fornøyd med prestasjonen:

– I og med at jeg har dratt ned hit på egen regning, betyr denne seieren mye både for selvtilliten og muligheter for større ritt fremover. Denne seieren vil kunne åpne flere dører for meg og håper det blir lagt merke til hjemme, sa Hejman til TV 2.


(Foto begge bilder: Jonas Hjorth, også IK Hero)

Vi lar oss imponere av pågangsmot og mental råskap som Torbjørn viser og gleder oss til å se han hjemme i Norge utover sesongen – i faste oransje farger.

SE OGSÅ: Posten fra TV2 på Facebook
RESULTATLISTE: Trykk her

Nyheter

Tour of Norway for kids  arrangeresi Holmenkollen 22. mai kl 18:00 - 19:00 For nærmere informasjon se:...
Helgen 4-5. mai var det duket for et nytt baneløp. Denne i gangen i Prostejov, Tjekkia. Kampen om OL har allerede...
​1. mai er blitt en milepel for syklistene, med det tradisjonsrike turrittet Enebakk Rundt. En løype på 83 kilometer...
Enebakk Rundt 2018 Last ned info til ryttere her Rittet er i avsluttet for i år. Takk til deltagere og...
Ironman South Africa Forrige helg var jeg i Port Elizabeth og deltok i Ironman South Africa. Det var der jeg...
4. April ble det arrangert finaleaften i SixDay-serien på Mallorca. Etter at jeg fikk 3. Plass i København...
Tok sjansen Torbjørn Hejman har til tross for sin unge alder mange år bak seg i klubben vår. For å forberede seg...
Anita Stenberg deltok i selveste verdensmesteskapet i banesykling forrige helg. VM ble arrangert i Apeldoorn,...
Anita Stenberg fortsetter å brilliere og tok like så godt seieren i alle sine fem disipliner under årets Nordiske...
Anita Stenberg fortsetter sin gode form og i Danmark ble det nesten seier under VRS Ladies Cup. Torsdag 1. januar...