Nok en gang var det tid for selveste Terrengsykkelrittet.

30km teknisk krevende sti og mye regn i dagene før rittet gjorde det enda mer spennende.
Med målsetning om å omsider sykle under 2 timer (pr på 2 timer og 1min) så klemte jeg i vei 09:45 med et relativt stort startfelt.
Min styrke er alt som er knot og vanskelig, så etter start sløyfa som gikk først på vått tungt gress i motbakke over til grus, ble jeg langt bak i feltet. Slik det alltid pleier å være. Litt for tung og dårlig trent til å starte hardt.
Så kommer vi oss endelig inn på stien og jeg kan starte jobben med å plukke plasseringer. Mye mer armer, bein og bannskap som følge av det sleipe føre. Dette passet meg utmerket og jeg listet meg forbi en etter en.
 
Ble dessverre to feilkjøringer på meg som jeg tapte en del tid på, fordi det var ekstremt dårlig merket. Dette var det flere andre som også klaget på etter rittet. Men sånn er det noen ganger.

En av Hero sine nyverva medlemmer, Fredrik Flatland, tok på seg den utakknemlige oppgaven å stå på langing halvveis, med drikke, gel og noen oppmuntrende ord om utseende mitt.
 
Kom meg i mål på 2timer og 8min. P4 i klassen 30-39 og P9 over-all. Fornøyd med plassering, men tiden ble jeg ganske skuffet over.
 
Selvfølgelig i Hero tempodrakt og hvite hansker for å se ut som en million rubler. Dessverre røk glidelåsen, men det skyldes dårlig selvbeherskelse ved middagsbordet.

Av Per Ivar Netteberg 1. mai 2025
Resultatliste Enebakk Rundt 2025
Av Per Ivar Netteberg 27. april 2025
Anita sin rapport fra – International Belgian Track Meeting
Av Per Ivar Netteberg 28. mars 2025
Rittrapport – Nations Cup, Konya, Tyrkia, 14.–16. mars
Av Per Ivar Netteberg 19. februar 2025
Gull under EM!  Nok en sterk prestasjon fra Anita, som har stabilisert seg på et svært høyt nivå.
Av Per Ivar Netteberg 24. januar 2025
Enebakk Rundt, en flott start på sykkelsesongen. Meld deg på i dag!
Av Per Ivar Netteberg 10. januar 2025
Innkalling til årsmøte i IK Hero 
Av Per Ivar Netteberg 11. desember 2024
UCI Track Champions League Track Champions League er alltid et høydepunkt. I år besto det av 3 helger, totalt 5 løpsdager + 1 UCI CL2 poengritt.
Av Per Ivar Netteberg 30. november 2024
Påmelding har åpnet
Av Per Ivar Netteberg 18. november 2024
Rapport fra Sykkel-Anita
Av Per Ivar Netteberg 20. oktober 2024
VM bronsje til Anita i omnium
Flere innlegg